Lidhje

Kosova kujton ish-presidentin Ibrahim Rugova


Në Kosovë sot po mbahen manifestime përkujtimore në përvjetorin e vdekjes së ish presidentit të saj Ibrahim Rugova. Zyrtarë të lartë të vendit vlerësuan lartë jetën dhe veprën e presidentit Rugova dhe rolin tij në çlirimin dhe pavarësimin e vendit. Ibrahim Rugova ishte presidenti i parë i Kosovës, i cili drejtoi për 16 vjet me radhë Lidhjen Demokratike të Kosovës. Udheheqes te larte te vendit vleresuan vepren e zotit Rugova dhe rolin e tij ne clirimin dhe pavaresine e vendit.

XS
SM
MD
LG