Lidhje

Kosovë: Në prag të zgjedhjeve në Lipjan dhe Prizren


Fushata për zgjedhjet lokale në dy komuna të Kosovës që do të mbahen të dielën përfundon sonte. Rivotimi në Prizren e Lipjan u vendos për shkak të parregullsive që përshkuan raundin e dytë të zgjedhjeve, që u mbajtën më 13 dhjetor të vitit të kaluar. E paqartë ndërkaq vazhdon të mbetet çështja nëse do të ketë apo jo rivotime në komunën e Gjilanit, ku po ashtu janë regjistruar parregullsi.

XS
SM
MD
LG