Lidhje

Berisha dhe Rama reagojnë para tryezës me presidentin Topi


Në Shqipëri menjëherë pas deklarimit publik të presidentit Bamir Topi për thirrjen e një tryeze bisedimesh mes kryeministrit Sali Berisha dhe kryetarit të partisë socialiste Edi Rama për zgjidhjen e krizës politike, të dy drejtuesit e forcave më të mëdha në vend rikonfirmuan qëndrimet e tyre per kete ceshtje.

Kryeministri në një intervistë për Top Chanel deklaroi se tema e negociatave do të jetë rikthimi i opozitës në parlament dhe se kutitë e votimit nuk mund të hapen. Nga ana tjeter kryetari socialist u shpreh se shkon në tryezën e presidentit për të hapur kutitë

XS
SM
MD
LG