Lidhje

Montobio, Shqipëria duhet të kapërceje shpejt gjendjen politike


Në Shqipëri ambasadori i Spanjës, Manuel Montobio, vendi i te cilit ka presidencën e radhës së Bashkimit Europian tha sot se Shqipëria duhet të kapërceje shpejt gjendjen politike të krijuar në vend, në rast të kundër pasojat në procesin e integrimit do të jenë shqetësuese. Thirrja e ambasadorit spanjoll vjen në një moment kur presidenti Topi ka nisur përgatitjet për një tryezë bisedimesh mes kryeministrit Sali Berisha dhe kryetarit socialist Edi Rama. Tani tha ambasadori spanjoll ka një mundësi e cila duhet shfrytëzuar në interes të vendit.

XS
SM
MD
LG