Lidhje

Ministri i jashtëm i Maqedonisë, Milloshoski në Tiranë


Shqipëria dhe Maqedonia diskutuan sot për të thelluar bashkëpunimin ekonomik dhe ushtarak për të shpejtuar antarësimin e tyre në institucionet euro-atlantike. Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski deklaroi në Tiranë se antarësimi i Shqipërisë është një ndihmesë e konsiderueshme për qendrueshmërine e rajonit të Ballkanit.

XS
SM
MD
LG