Lidhje

Dobjani: Mungesa e socialistëve pengon votimin për Avokatin e Popullit


Avokati i Popullit i Shqipërisë Ermir Dobjani thotë se gjendja e lirive dhe të drejtave të njeriut në Shqipëri është përmirësuar. Zoti Dobjani, i cili vizitoi Uashingtonin për të marrë pjesë në mëngjesin e lutjeve, shpjegoi në një intervistë për Zërin e Amerikës se si ndikon mungesa e socialistëve në parlament në votimin për Avokatin e Popullit, ndërkohë që vetë zotit Dobjani po i përfundon mandati i dytë në detyrë.

XS
SM
MD
LG