Lidhje

Intervistë: Shqipëria dhe lufta për transparencë


Korrupsioni mbetet një problem shqetësues në Shqipëri por një nga çështjet kryesore është se sa serioze janë përpjekjet që bën qeveria për transparencë. Endri Shabani, përfaqësues i organizatës joqeveritare Transparency International Albania, i dha një intervistë Zërit të Amerikës në emisionin televiziv Ditari.

XS
SM
MD
LG