Lidhje

"Vetëvendosje" kërkon drejtësi lidhur me vrasjet e protestuesve


Lëvizja Vetëvendosje kërkoi sot vendosjen e drejtësisë lidhur me vrasjen e dy personave dhe plagosjen e dhjetëra të tjerëve gjatë një demonstrate të kësaj lëvizjeje tre vjet më parë. Në shënimin e trevjetorit të atyre ngjarjeve udhëheqësi i kësaj lëvizjeje Albin Kurti tha se do të refuzojë procesin gjyqësorë kundër tij që është paralajmëruar të fillojë më 15 shkurt.

XS
SM
MD
LG