Lidhje

Kosova përballet me protesta sociale


Në Kosovë java që po lëmë pas u karakterizua nga një valë protestash të punonjësve të sektorëve të ndryshëm përfshirë edhe policinë, drejtësinë e shëndetësinë, me kërkesa për ngritje pagash dhe përmirësim të kushteve të punës. Qeveria thotë se po shqyrton të gjitha mundësitë për plotësimin e tyre, por buxheti aktual i vendit nuk lejon ndryshime rrënjësore. Nga Prishtina njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës, Leonat Shehu.

XS
SM
MD
LG