Lidhje

Ivanoviç: Strategjia për integrimin e veriut të Kosovës, e papranueshme


Ivanoviç: Strategjia për integrimin e veriut të Kosovës, e papranueshme

Sekretari shtetëror në Ministrinë serbe për Kosovën Oliver Ivanovic, tha në një intervistë për “Zërin e Amerikës” se strategjia e qeverisë në Prishtinë dhe zyrës civile ndërkombëtare për integrimin e veriut të Kosovës është e papranueshme dhe e pazbatueshme. Ai tha se pjesëmarrja e një numri të konsiderueshëm të serbëve në zgjedhjet lokale në Kosovë nuk e ka ndryshuar qendrimin e tyre ndaj pavarësisë së Kosovës të cilën ata nuk e njohin.

XS
SM
MD
LG