Lidhje

Shqipëri: KQZ miraton raportin për zgjedhjet e 28 qershorit


Në Tiranë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi sot raportin mbi zgjedhjet parlamentare të vitit të kaluar. Komisionerët hodhën poshte kritikat drejtuar Komisionit nga politikanët, duke theksuar se partitë e mëdha politike i shkaktuan vetë problemet gjate procesit zgjedhor nga ethet e konkurrencës. Raporti i K.Q.Z.-së mbi zgjedhjet del në një kohë kur presidenti Bamir Topi po bisedon me partitë politike për zgjidhjen e krizës politike, që është shkaktuar nga mosmarrëveshjet dhe qëndrimet e ndryshme mbi zgjedhjet.

XS
SM
MD
LG