Lidhje

Shqipëri: Delegacioni i KE-së, sërish bisedime në Presidencë


Në Shqipëri, delegacioni i lartë i Këshillit të Europës i ardhur në Tiranë për t’i dhënë një shtysë procesit të dialogut politik me qëllim daljen nga ngërçi disa mujor, bashkoi sot pasdite në presidencë sërish kryeministrin Sali Berisha dhe kryetarin socialist Edi Rama. Takimi vjen në përfundim të bisedimeve që delegacioni i kryesuar nga presidenti i asamblesë së KE-së pati si me presidentin Topi ashtu dhe me kryeminisrin Sali Berisha dhe kryetarin socialist Edi Rama në përpjekje për të gjetur një kompromis për interpretimin juridik të çështjes së kutive të votimit.

XS
SM
MD
LG