Lidhje

Shqipëri: Dy kampet politike reagojnë ndaj deklaratës së KE


Deklarata e sotme të delegacionit të Këshillit të Europës ka sjellë reagime të ndryshme në të dy kampet politike. Ndërsa kryeministri Sali Berisha është shprehur dakord me tekstin e saj dhe ka ftuar opozitën që së bashku të ngrejnë komisionin hetimor, kryetari socialist Edi Rama ka përsëritur se pa hapje të kutive nuk ka zgjidhje të krizës dhe as rifillim të jetës parlamentare.

XS
SM
MD
LG