Lidhje

KE, thirrje partive politike të Shqipërisë për të zgjidhur ngërçin


Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës u bëri thirrje partive politike shqiptare që t’i japin fund krizës politike dhe të vazhdojnë reformat. Një delegacion i drejtuar nga kryetari i Asamblesë Parlamentare, Mevlut Çaushoglu, deklaroi gjatë një vizite dyditore në Tiranë, se baza e kompromisit është ngritja e një komisioni hetimor të kryesuar nga opozita, e cila nga ana e saj duhet të marrë pjesë në punimet e parlamentit pa vonesë.

XS
SM
MD
LG