Lidhje

Zv/sekretari i shtetit  Xhons: SHBA mbështesin tërësinë tokësore të Kosovës


Në Prishtinë, zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Stuart Jones, tha se Shtetet e Bashkuara mbështesin tërësinë tokësore të Kosovës si dhe zgjidhjet e propozuara për këtë çështje. Gjatë një vizite në Kosovë ku u takua me zyrtarët e lartë te vendit, ai tha se janë diskutuar një varg çështjesh me të cilat përballet shteti i ri, përfshirë edhe strategjinë e qeverisë dhe zyrës civile ndërkombëtare për integrimin e veriut të Kosovës të banuar me shumicë serbe.

XS
SM
MD
LG