Lidhje

Përplasje midis Metës dhe Nanos - 2001-07-20


Në Shqipëri ka nisur një përplasje e fortë mes kryeministrit Ilir Meta dhe kryetarit të Partisë Socialiste Fatos Nano. Shkak për këtë është bërë çështja e qeverisë së ardhshme dhe njeriut që do ta drejtojë atë. Dy rivalët kryesorë janë kryeministri aktual Meta dhe zoti Arben Malaj, njëri prej figurave kryesore të Partisë Socialiste.

XS
SM
MD
LG