Lidhje

Luftime në Poroj - 2001-07-24


11 civilë janë vrarë dhe 26 të tjerë janë plagosur në luftimet e djeshme në zonën e Tetovës. Burimet zyrtare pohojnë se janë palgosur edhe 4 ushtarë dhe 1 policë. 7 civilë të vrarë janë nga i njejti fshatë,Poroj nga të cilët 4 gra, dy pleq dhe një i ri. Gjendja në Tetovë përgjithsisht sot është e qetë pas shkëmbive sporadike të zjarrit pas mesnate dhe heret në mengjes.

XS
SM
MD
LG