Lidhje

FMN-ja jep vlerësime pozitive për ekonominë shqiptare - 2001-07-27


Misioni i Fondit Monetar Ndërkombëtar i cili qëndroi gati një javë në Shqipëri dha sot vlerësime pozitive për ecurinë e ekonomisë shqiptare. Por ky mision u shpreh i shqetësuar për situatën energjetike. Ai i ka sugjeruar qeverisë shqiptare që në muajin tetor të këtij viti të nis zbatimin e tarifave të reja për energjinë dhe të marrë masa për të zvogëluar kërkesat për përdorimin e saj.

XS
SM
MD
LG