Lidhje

Diskutohet çështja e regjistrimit të votuesve serb në zgjedhjet e përgjithshme në Kosovë - 2001-08-01


Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Dan Everts dhe zëvendëskryeministri serb Nebojsha Çoviç po bisedojnë në veriun e Kosovës për vazhdimin e procesit të regjistrimit të votuesve serb për zgjedhjet e përgjithshme në Kosovë. Ky proces është kërcënuar seriozisht pas vendimit të zyrtarëve serb për të pezulluar pjesmarrjen përderisa nuk u lejohet qasje në dokumentat e regjistrimit të OSBE-së.

XS
SM
MD
LG