Lidhje

Ministri i Jashtëm Milo jep komente në përfundim të vizitës në rajon - 2001-08-02


Shqipëria dëshiron që fryma pozitive e dialogut politik që po zhvillohet në Maqedoni të thellohet dhe të ketë rezultat të shpejtë dhe konkret. Këto komente i bëri sot në Tiranë, Ministri i Jashtëm shqiptar, Paskal Milo në përfundim të një turneu ballkanik ku ai u takua edhe me homologët e tij të 5 vendeve të Ballkanit. Ministri Milo tha se është rënë dakord që shtetet e rajonit të Evropës jug-lindore të kenë një angazhim të drejtpërdrejt në zgjidhjen e krizës në Maqedoni.

XS
SM
MD
LG