Lidhje

Plagosen tre serbë në veri të Podujevës - 2001-08-07


Tre pjesëtarë të komunitetit serbë janë plagosur në një incident të armatosur në veri të Podujesë sot në mëngjes ku siç thuhet, persona të pa-njohur kanë hapur zjarrë kundër një kolone të automjeteve me pjesëtarë të këtij komuniteti. Zyrtarët e forcave paqeruajtëse thanë se janë duke zhvilluar hetime dhe e dënuan këtë rast për të cilin misioni i OKB-së ka vlerësuar se mund të dëmtojë seriozisht të gjithë ardhmërinë e qytetarëve të Kosovës.

XS
SM
MD
LG