Lidhje

Socialistët në Shqipëri zgjedhin të hënën kryeministrin e vendit - 2001-08-17


Kryetari i Partisë Socialiste Fatos Nano u kthye sot në Shqipëri pas kurimit në një spital të Athinës ku u shtrua për shkak të një aksidenti automobilistik që pësoi javen e shkuar. Zoti Nano do të drejtojë mbledhjen e Komitetit të përgjithshëm drejtues të socialistëve të cilët diten e hënë do të zgjedhin kryeminsitrin e ardhshëm mes tre kandidatëve: kryeministrit aktual, Ilir Meta, kryetarit të grupit parlamentar Arben Malaj dhe Ministrit të Punëve Publike, Spartak Poçi.

XS
SM
MD
LG