Lidhje

Hakerup dhe Çoviç bisedojnë në Prishtinë - 2001-08-24


Administratori i Kombeve të Bashkuara per Kosovën, Hans Hakerup dhe Zëvëndëskryeministri serb, Nebojsha Çoviç, po bisedojnë me dyerë të mbyllura në periferi të Prishtinës. Ky takim, i pari i këtij lloji që zhvillohet brenda territorit të Kosovës, sipas zyrtarëve ndërkombëtar, është ndër takimet më të rëndësishme ku po diskutohen çështje të hapura që kanë të bëjnë kryesisht me komunitetin serb në Kosovë. Korrespondenti ynë Besim Abazi, njofton po ashtu se në Prizren janë duke u zhvilluar protesta pas mosmarrëveshjeve rreth ngritjes të dy shtatoreve të dy të rënëve të luftës në Kosovë:

XS
SM
MD
LG