Lidhje

Mejdani kërkon ratifikimin e marrëveshjes nga parlamenti maqedonas - 2001-08-29


Presidenti i Shqipërisë Rexhep Mejdani kërkoi sot ratifikimin sa më shpjet nga Parlamenti i Maqedonisë të marrëveshjes së paqes të arritur mes përfaqësuesve shqiptarë dhe atyre maqedonas. Presidenti Mejdani paralajmëroi se çdo vonesë mund të dëmtojë sigurinë rajonale. Këto komente zoti Mejdani i bëri në një takim me ambasadorët e Shqipërisë në botë.

XS
SM
MD
LG