Lidhje

Sekretari britanik për Punët e Jashtme shkon sot ne Shkup - 2001-08-30


Sekretari britanik për Punët e Jashtme, Jack Straw pritet të shkojë sot në Maqedoni. Zoti Straw ka thenë më parë në Londër se është i kënaqur me procesin e grumbullimit të armëve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe se do t’u kërkojë autoriteteve maqedonase të nxjerrin para drejtësisë vrasësin e ushtarit britanik para disa ditëve në hyrje të Shkupit. Ndërkaq, mbrëmë vonë, në një lagje të Shkupit ndodhi një shpërthim në një restorant, pronë e një shqiptari.

XS
SM
MD
LG