Lidhje

Tiranë: cila do të jetë qeveria e re? - 2001-08-31


Në Tiranë, Kryeministri Ilir Meta po punon për krijimin e qeverisë së re dhe sipas shtypit shqiptar, ai ka hartuar skemën e qeverisë. Ndërkohë, strukturat drejtuese të Partisë Socialiste vazhdojnë bisedimet me partitë aleate për postet dhe emrat me të cilët ata do të përfaqësohen në qeveri. Kryetari i socialistëve Fatos Nano nuk është angazhuar drejtpërdrejt për skemën qeverisëse dhe ende nuk dihet qëndrimi i tij ndaj projekteve të kryeministrit Meta.

XS
SM
MD
LG