Lidhje

Iraku goditet me raketa tokë-ajër - 2001-09-10


Iraku bëri të ditur se tetë vetë u vranë dhe tre u plagosën gjatë sulmeve të aeroplanëve luftarakë amerikanë dhe britanikë. Një zëdhënës i Irakut tha se aeroplanët perëndimorë goditën dje me raketa, duke dëmtuar fermat në jug të vendit. Komanda qendrore amerikane tha se aeroplanët e koalicionit perëndimor sulmuan tri qendra raketash tokë-ajër, në përgjigje të kërcënimeve të Irakut se do të qëllojë aeroplanët që patrullojnë në zonën e ndaluar për fluturimet në Irakun Jugor.

XS
SM
MD
LG