Lidhje

Vrasje në Zvicër - 2001-09-27


Një person i armatosur i veshur si polic hyri në ndërtesën e një asambleje rajonale në Zvicër dhe hapi zjarr, duke vrarë të paktën 14 vetë. Lajmet bëjnë të ditur se tre deputetë lokalë ishin ndërmjet të vrarëve në qytetin Zug. Lajmet fillestare bënin të ditur se personi i armatosur ishte i vetëm dhe nuk kishte lidhje me ndonjë grup, por se kishte ankesa për një vendim të kohëve të fundit të qeverisë lokale. Identiteti dhe fati i personit në fjalë nuk dihen ende. Por sipas disa njoftimeve ai ose është vrarë ose ka vrarë veten.

XS
SM
MD
LG