Lidhje

Koshtunica takon Trajkovskin - 2001-11-09


Presidenti i Jugosllavisë, Vojisllav Koshtunica ndodhet sot në Shkup për bisedime me presidentin e Maqedonsië, Boris Trajkovski. Pritet që bisedimet të përqendrohen rreth terrorizmit në Ballkan.

Burime diplomatike pohojnë se dy udhëheqësit do të diskutojnë hollësitë e dërgimit të armëve të prodhimit jugosllav dhe pajisjeve të tjera ushtarake. Jugosllavia dhe Maqedonia nënshkruan kohët e fundit një marrëveshje për blerjen e një sasie të madhe armësh

XS
SM
MD
LG