Lidhje

Interviste me Sali Berishen - 2001-12-12


Dje ne Washington, Fondacioni mbi Perkujtimin e Viktimave te Komunizmit nderoi me medaljen e lirise Truman-Regan dy veterane te luftes se ftohte, senatorin amerikan Jesse Helms dhe ish disidentin sovjetik Vladimir Bukovski. Ne darken e shtruar me kete rast, i ftuar nderi ishte edhe kryetari i Partise Demokratike te Shqiperise, ish presidenti Sali Berisha. Gjate qendrimit te tij ne Washington, zoti Berisha dha kete interviste ne emisionin televiziv Ditari lidhur me kontraditat ne Partine Socialiste dhe rolin e opozites ne skenen politike shqiptare.

XS
SM
MD
LG