Lidhje

Shqipëri: ministrat e rinj - mollë sherri në PS?! - 2001-12-20


Votimi nga ana e parlamentit të Shqipërisë për ministrat e rinj të kabinetit të kryeministrit Ilir Meta pritet të rikthejë debate të ashpra në Partinë Socialiste. Një grup deputetësh që mbështesin kryetarin Fatos Nano, kanë firmosur një dokument me anë të të cilit i kërkojnë kryeministrit të tërheqë emërimet e ministrave të rinj dhe të rikompozojë qeverinë.

XS
SM
MD
LG