Lidhje

Putin në Londër - 2001-12-21


Kryeministri britanik, Tony Blair, tha se ai dhe presidenti rus, Vladimir Putin, i cili ndodhet për vizitë në Londër, ranë dakord të krijojnë një grup të përbashkët për luftën kundër terrorizmit.

Ai tha se grupi dypalësh do të vazhdojë shkëmbimin e pashembullt të informacionit të zbulimit midis dy vendeve, që filloi me luftën globale kundër terrorizmit.

Në një konferencë të përbashkët shtypi, presidenti Putin theksoi rëndësinë e zhvillimeve paqësore në Afganistan. Udhëheqësi rus mbërriti në Britani dje në mëngjes për një vizitë

XS
SM
MD
LG