Lidhje

Shqipëria i kërkon ndihmë Natos - 2001-12-26


Autoritetet shqiptare kanë kërkuar ndihmën e trupave të Natos që veprojnë në Shqipëri dhe Kosovë për shpërndarjen e ndihmave humanitare në zonat e bllokuara nga dëbora. Prej ditësh zona verilindore e Shqipërisë dhe akset rrugore të kësaj pjese të vendit janë izoluar për shkak të ngricave dhe temperaturave të ulëta.

XS
SM
MD
LG