Lidhje

Koshtunica në Kinë - 2002-01-09


Presidenti i Jugosllavisë, Vojisllav Koshtunica, arriti sot në Kinë për një vizitë zyrtare 3 ditëshe e cila pritet të përqendrohet në krijimin e një fryme të re në marrëdhënjet kino-jugosllave dhe në zgjerimin e tregtisë dy-palëshe.

Agjencia zyrtare kineze Xinhua njoftoi se zoti Koshtunica do të takohet me udhëheqësit kinezë, përfshirë Presidentin Jiang Zemin.

Kina ishte përkrahse e fuqishme e ish Presidentit jugosllav, Slobodan Millosheviq, por ishte ndër të parat që përshëndeti ardhjen në pushtet të qeverisë së re jugosllave pas përmbysjes së zotit Millosheviç në tetor të vitit 2000.

XS
SM
MD
LG