Lidhje

Meta - Nano, drejt paqes - 2002-01-16


Takimi i mbrëmshëm ndërmjet kryeministrit Ilir Meta dhe kryetarit të Partisë Socialiste, Fatos Nano, duket se e ka ulur ndjeshëm tensionin brenda kësaj partie. Të dy protagonistët e konfliktit të ashpër, që po zgjat prej më shumë se tre muajsh, u angazhuan për të gjetur zgjidhje të përbashkëta. Hapi i parë konkret do të jetë rikompozimi i qeverisë e cila brenda ditëve të para të muajit shkurt mund të ketë ministra të rinj.

XS
SM
MD
LG