Lidhje

Bush takon Ecevit (17 janar) - 2002-01-17


Presidenti Bush falenderoi Turqinë për mbështetjen e saj në luftën kundër terrorizmit, të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, dhe për angazhimin që dërgoi më shumë se 260 trupa në forcën ndërkombëtare paqëruajtëse në Afganistan. Presidenti Bush i bëri këto komente pas bisedimeve që zhvilloi dje me kryeministrin turk, Bulent Ecevit, në Shtëpinë e Bardhë. Presidenti Bush u zotua të këshillohet me zyrtarët turq para se lufta kundër terrorizmit të kalojë në fronte të tjera. Turqia ka shprehur shqetësim rreth mundësisë së shtrirjes së luftës në Irakun fqinj.

XS
SM
MD
LG