Lidhje

Intervistë me Ismail Kadarenë (4 shkurt) - 2002-02-04


Paraliza në politikën shqiptare duket se po thellohet. Partia Socilaiste e ndare mes dy figurave te saj kryesore, kryeminsitrit Meta dhe kryetarit Nano, ende nuk po arrin të dale me një kandidat per kryeministrin e ardhshëm megjithëse në lojë kanë dalë shumë emra. Analistë dhe personalistete të ndryshme kanë shprehur zhgënjim me qeverisjen socialiste dhe e kanë akuzuar klasën politike shqiptare për papërgjegjshmëri të theksuar. Një prej tyre është shkrimtari i njohur Ismail Kadare.

XS
SM
MD
LG