Lidhje

Majko vazhdon bisedimet për qeverinë e re (9 shkurt) - 2002-02-09


Në Shqipëri, kryeministri Pandeli Majko po vazhdon bisedimet për krijimin e qeverisë së re. Por mosmarrëveshjet midis dy grupimeve brenda socialistëve të kryesuara nga ish-kryeministri Ilir Meta dhe kryetari i Partisë Fatos Nano duket se po pengojnë formimin e shpejtë të kabinetit të ri.

XS
SM
MD
LG