Lidhje

Kosovë: parlamenti mblidhet nesër - 2002-04-14


Parlamenti i Kosovës njoftoi se do të mbajë mbledhjen e radhës të martën, pasi kryesia e tij ka përfunduar procesin e formimit dhe ndarjes së 16 komisioneve parlamentare, miratimi i të cilave pritet në këtë sesion. Korrespondenti ynë njofton se seanca e parë mbahet pas më shumë se një muaji, kur u zgjodhën presidenti, kryeministri dhe qeveria e Kosovës.

XS
SM
MD
LG