Lidhje

Tërmet në Kosovë, Shkup - 2002-04-24


Një tërmet tronditi sot pjesë të Kosovës, Maqedonisë dhe Bullgarisë, duke bërë që njerëzit të dalin në panik në rrugë.

Zyrtarët thonë se tërmeti kishte një fuqi prej 5,1 sipas shkallës së Richterit me epiqendër midis qyteteve Viti dhe Ferizaj të Kosovës.

Korrespondenti i Zerit te Amerikes njofton per 1 te vdekur dhe nje numer te plagosurish.

XS
SM
MD
LG