Lidhje

Vdes këngëtarja Lisa Lopez e grupit TLC - 2002-04-26


Dje është vrarë në një aksident automobilistik në Honduras Lisa Lopes, e grupit muzikor T-L-C. Ajo ishte në moshën 31-vjeçare. Sipas njoftimeve, Lopez ishte me pushime në Honduras dhe sipas njoftimeve, ajo ishte vetëm në makinë kur u vra.

Në vitin 1994, Lopez pranoi se i kishte vënë zjarrin shtëpisë së të dashurit të saj, ish-futbollistit të skuadrës Falkons të Atlantës Andre Rison, që u shkatërrua plotësisht nga flakët. Më pas, ajo dhe Rison u pajtuan dhe vitin e kaluar bënë të njohur palnin e tyre për t’u martuar.

XS
SM
MD
LG