Lidhje

Bujanovc: 2 ushtarë jugosllavë plagosen nga një minë tokësore - 2002-04-28


Qeveria jugosllave njoftoi sot se dy nga ushtarët e saj u plagosën kur automjeti i tyre shkeli një minë tokësore në Serbinë Jugore.

Incidenti ndodhi në zonën e Bujanovcit pranë Kosovës e cila ka qenë skenë e dhunës së kohëve të fundit ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve.

Një marrëveshje paqeje e nënshkruar vitin e kaluar i dha fund luftimeve ndërmjet forcave jugosllave dhe kryengritësve shqiptarë, megjithatë ka vazhduar të ketë shfaqje sporadike të dhunës.

XS
SM
MD
LG