Lidhje

Simitis në Beograd - 2002-05-09


Kryeministri grek Costas Simitis është në Beograd në fillim të një vizite dyditëshe në Jugosllavi për bisedime me zyrtarët shtetërorë. Gjatë vizitës zoti Simitis do të takohet me zyrtarë federalë jugosllav përfshi kryeministrin Dragisa Pesic. Agjencia franceze e lajmeve thotë se ai do të bisedojë edhe me presidentin jugosllav Vojisllav Koshtunica, presidentin majazez Milo Djukanovic dhe kryeministrin serb Zoran Djindjic.

XS
SM
MD
LG