Lidhje

Vritet ish shefi i policisë së Beogradit - 2002-06-10


Persona të panjohur sulmuan dhe vranë një zyrtar të lartë të policisë sërbe, shefi i policisë së Beogradit kur në pushtet ishte ish presidenti jugosllav Sllobodan Millosheviç. Policia njoftoi se Bosko Buha u qëllua sot 3 herë në gjoks përjashta një hoteli në Beograd. Ai u dërgua menjëherë në spital, ku vdiq pas pak. Autoritetet policore thanë se po kërkojnë për të paktën 2 sulmues.

XS
SM
MD
LG