Lidhje

Intervistë me kandidatin e ri për president - 2002-06-23


Në Shqipëri, kandidati i ri për postin e presidentit të vendit, i dalë nga tryeza e bisedimeve mes pozitës dhe opozitës, gjenerali në pension, Alfred Moisiu, deklaroi në një intervistë për Zërin e Amerikës se një nga detyrat e para me të cilat ai do të merrej, është përmirësimi i punës së drejtësisë. Zoti Moisiu tha gjithashtu se vendi ka nevojë të bëjë hapa të mëtejshme për integrimin në strukturat euro-atlantike dhe vendit i duhet të përmirësojë ekonominë e të luftojë korrupsionin.

XS
SM
MD
LG