Lidhje

Nano shfaq hapur dëshirën për kryeministër - 2002-07-13


Në radhët e Partisë Socialiste është shtuar tensioni javët e fundit ndërkohë që kryetari i saj, Fatos Nano, ka shfaqur hapur dëshirën për t’u bërë kryeministër i vendit në pritje që zoti Majko të japë dorëheqjen. Nga ana tjetër, opozita mendon se kriza politike e vendit mund të tejkalohet vetëm me zgjedhje të parakohshme dhe se socialistët nuk kanë më legjitimitetin dhe energjinë për të qeverisur vendin.

XS
SM
MD
LG