Lidhje

Intervistë me Kryetarin e Partisë Demokratike Sali Berisha - 2002-07-16


Kryetari i partisë socialiste Fatos Nato u takua sot me kryeministrin Pandeli Majko dhe diskutuan mbi krijimin e një qeverie të re. Takimi i tyre duket se shënon edhe fundin e kundërshtimit të zotit Majko për të dhënë dorëheqjen. Ndërkohë Partia Demokratike shprehet kundër mënyrës se si po bëhet ndryshimi i qeverive në Shqipëri. Kryetari i PD, Sali Berisha, kërkon verifikimin parlamentar, kushtetues të procedurave.

XS
SM
MD
LG