Lidhje

Në Deçan rivendoset qetësia - 2002-08-16


Pas rikthimit të qetësisë në komunën e Decanit në Kosovën perëndimore, zyrtarët ndërkombëtarë dhe veprimtarët vendas po bëjnë bilancet e përleshjeve të djeshme të protestuesve shqiptarë me policinë e Kombeve të Bashkuara gjatë të cilave u plagosën dhjetra veta dhe u arrestuan mbi 20 të tjerë.

Veprimtarët humanitarë kanë bërë thirrje për vetëpërmbajtje me qëllim të tejkalimit të situatës së krijuar pas zhvillimeve të djeshme në këtë qytet. Besim Abazi njofton nga Prishtin.

XS
SM
MD
LG