Lidhje

Pikat kufitare të Kapshticës dhe Kakavijes  të Bllokuara - 2002-08-18


Qarkullimi i qytetarëve shqiptarë në dy pikat kufirate me Greqinë vazhdon të mbetet i bllokuar. Disa mijra emigrantë e kaluan mbrëmë natën në pritje në pikën kufitare të Kapshticës dhe atë të Kakavijës. Autoritetet më të larta shqiptare të ministrisë së Rendit po bisedojnë me autoritetet greke për të zhbllokuar situatën.

XS
SM
MD
LG