Lidhje

Shqiptarët hasin probleme në kufirin me Greqinë - 2002-08-19


Qarkullimi i qytetarëve shqiptarë drejt Greqisë vazhdon të mbetet i rënduar në dy pikat kufitare, atë të Kapshticës në juglindje dhe Kakavijës në jug. Nëpunësit grekë të kufirit po vazhdojnë edhe sot t’i kryejnë praktikat kufitare me mjaft ngadalësi. Korrespondenti ynë Rajmond Kola ishte sot në pikëkalimin kufitar të Kakavijës dhe përgatiti këtë material.

XS
SM
MD
LG